Ляв подкалник за IS 250, II Gen

Модератор: Lexus

Crazy Driver
Регистриран: 12 ноември 2015
Автомобил: IS 250

Ляв подкалник за IS 250, II Gen

Мнениеот Crazy Driver » 16 ное 2015, 11:19

Здравейте колеги,

Трябва ми ляв преден подкалник за Lexus IS 250, II Gen.
Доколкото виждам, подкалника е от две части, така че ако някой има само предната част също ще ми свърши работа.

Поздрави :)

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Re: Ляв подкалник за IS 250, II Gen

Мнениеот Д. Ив. » 16 ное 2015, 17:00

Купи си нов.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Crazy Driver

Мнениеот Crazy Driver » 23 ное 2015, 16:50

Благодаря за оригиналния съвет колега :) Чудех се как да ти отговоря, така че да не те обидя ....
Цената на нов е 178 лв. без ДДС в Тойота
Моля модераторите да затворят темата, ще се справя по друг начин с казуса :)

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 23 ное 2015, 17:48

щом е толкова в Тойота значи преглеждаш обявата на Лио за оригинални авточасти на ниски цени и питай него...
Не напразно има отделен раздел във форума...
Тук за купуване на нови неща никой тръгне да си купува от Тойота особенно на техните цени...

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 23 ное 2015, 22:04

Моите наблюдения върху пазара на употребявани компоненти са,че рядко се намират едрогабаритни части от предната част на автомобили над 100 HP.Особено RWD. :(

Лио,както вие го наричате може да изненада колегата приятно - Оригинални резервни части. 8)

Г-н Герасимов е прав отчасти - има доста неща,за които бих потърсил първо дилъра - особено при японските автомобили.

Bukmop написа:Тук за купуване на нови неща никой тръгне да си купува от Тойота особенно на техните цени...

BTW Това изречение ме затрудни. :roll:

Успех с търсенето. 8)
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 24 ное 2015, 10:19

Akima написа:Моите наблюдения върху пазара на употребявани компоненти са,че рядко се намират едрогабаритни части от предната част на автомобили над 100 HP.Особено RWD. :(

Именно затова му казах да си купи нов. Ако намериш ще е от катастрофирала и в най-добрия случай ще е деформиран и ще седи под напрежение, ще се отварят фуги и ще свисти вятъра при движение, а в най-лошия ще е пукнат някъде и ще ти влиза вода. Не съм виждал IS 2nd GEN в БГ в морга и да не е ударен отпред.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Мнениеот mtrx » 26 ное 2015, 17:50

Съвет- Не купуваш от БГ просто.
Някои части при ЛИО са по-евтини от моргите и очевидно са нови.
Някои части в Тойота също са по-евтини от тези в интернет.
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
rosen71
Регистриран: 23 октомври 2015
Автомобил: RX 300 4WD

Мнениеот rosen71 » 26 ное 2015, 20:21

mtrx написа:Съвет- Не купуваш от БГ просто.
Някои части при ЛИО са по-евтини от моргите и очевидно са нови.
Някои части в Тойота също са по-евтини от тези в интернет.

Колеги, аз като видях цените, които ми искаха в Тойота, ги попитах дали тези цени не са от преди деноминацията на лева.
Може за някои неща да са евтини, но това явно са единични случаи. Даже някои цени, които Лио е давал, са ДВА пъти по-евтини.
Така че за мен сервиза на Тойота е задраскан в списъка.
Ако някой не ми вярва, мога да му сканирам офертата им. (само пример-смяна свещи- 75 лв., които аз сам си смених за около 40 мин., като се "научих" как от един клип в тубата)

Crazy Driver

Мнениеот Crazy Driver » 09 дек 2015, 10:20

Здравейте,

Благодаря на всички колеги за коментарите и съветите.
Модераторите могат да затварят темата - в крайна сметка си купих подкалника от Тойота

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 09 дек 2015, 10:28

Правилно си направил. Макар да съм против пълненето на гушите на тия крадци от ТМ Ауто, тези части не бих ги взел втора ръка.

Ето този протектор на задния калник (лепенка) струва 38 лв. в ТМ Ауто. От Люцкан го поръчах за 12 лв ... вярно с доставка дето е няколко седмици, ама все пак ...
Прикачени файлове
Untitled20151204124542.png

Върни се в “Купувам резервни части за Lexus”